تبلیغات
" معلمی شغل نیست . عشق است . ذوق است .ایثار و فداکاریست . اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق توست ، بر تو مبارک باد . معلم شهید رجایی " ساحل چابهار - داستان آموزنده : دوستی و چای !
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ساحل چابهار
 

لطفا با نظرات ارزشمند خود ما را در داشتن وبی بهتر یاری نمایید با تشکر مدیر وبلاگ
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 1391/06/17 توسط معلمی از دیار بلوچستان رئیسی

دوستی و چای ! 

دوستی با بعضی آدمها مثل نوشیدن چای كیسه ایست هول هولكی و دم دستی. این دوستی ها برای رفع تكلیف خوبند اما خستگی ات را رفع نمی كنند. این چای خوردنها دل آدم را باز نمی كند خاطره نمی شود فقط از سر اجبار می خوریشان كه چای خورده باشی به بعدش هم فكر نمی كنی.

دوستی با بعضی آدمها مثل خوردن چای خارجی است. پر از رنگ و بو. این دوستها جان می دهد برای مهمان بازی برای جوكهای خنده دار تعریف كردن برای فرستادن اس ام اس صد تا یك غاز. برای خاطره های دم دستی.

اولش هم حس خوبی به تو می دهند. این چای زود دم خارجی را می ریزی در فنجان بزرگ. می نشینی با شكلات فندقی می خوری و فكر می كنی خوش بحال ترین آدم روی زمینی. فقط نمی دانی چرا باقی چای كه مانده در فنجان بعد از یكی دوساعت می شود رنگ قیر یك مایع سیاه و بد بو كه چنان به دیواره فنجان رنگ می دهد كه انگار در آن مركب چین ریخته بودی نه چای.

دوستی با بعضی آدمها مثل نوشیدن چای سر گل لاهیجان است. باید نرم دم بكشد. باید انتظارش را بكشی. باید برای عطر و رنگش منتظر بمانی باید صبر كنی. آرام باشی و مقدماتش را فراهم كنی باید آن را بریزی در یك استكان كوچك كمر باریك. خوب نگاهش كنی. عطر ملایمش را احساس كنی و آهسته جرعه جرعه بنوشی اش و زندگی كنی.


.: Weblog Themes By Pichak :.


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
تماس با ما

ساحل چابهار

TEXT Create your flash banner online in 5 step Create your flash banner free online TEXT

دبستان آنلاین

مشق مهر
تمامی حقوق این وبلاگ برای ساحل چابهار محفوظ است | طراحی : ساحل چابهار
قالب وبلاگقالب وبلاگ